?

شروع برنامه نويسي با اين مقاله بصورت اصولي انجام بدهيد

سلام . من اين مقاله را براساس تجربيات شخصي خودم در حوزه ي برنامه نويسي نوشتم براي افرادي که ميخان شروع برنامه نويسي را بصورت اصولي و منظم پيش ببرند و مشکلي از نظر استارت نداشته باشند.

براي هر کاري شروع خيلي مهم است و اگر شروع يک شروع خوبي باشد مطمئن باشيد که ادامه ي مسير هم لذت بخش و خوب خواهد بود.

اگر ميخواهيد برنامه نويس شويد حتما نکات اين مقاله را با دقت بخوانيد و به آنها عمل کنيد چون اين نکات چکيده ي تجربيات من هست که سالهاست برنامه نويس هستم.

شروع برنامه نويسي?

تصور باطل درباره ي شروع برنامه نويسي که اکثرا مردم دارند

براي شروع برنامه نويسي بهتر است درباره ي يک تصور باطل درباره ي برنامه نويسي صحبت کنيم که خيلي مهم است و اين تصور باطل باعث شده است که بسياري از افراد بعد از ورود به دنياي برنامه نويسي از آن دده شده اند و به زودي آنرا کنار گذاشتن !

تصور بيشتر افرادي که برنامه نويسي علاقه مند هستند يا حتي برنامه نويس حرفه اي هستند اين است که براي شروع برنامه نويسي ابتدا بايد حوزه ي کاري خود را مشخص کنيد . مثلا ميخواهيد برنامه نويس اندرويد شويد يا برنامه نويس وب يا ؟؟؟؟

اين يکي از اشتباه ترين تصور هاست چرا که براي شروع برنامه نويسي نبايد شما حوزه ي کاري خود را مشخص کنيد شما بايد يک اصل به اسم برنامه نويسي را با يک زبان اصولي ياد بگيريد و پس از آنکه يک برنامه نويس شديد ميتوانيد زمينه هاي مختلف را انتخاب کنيد و سپس ابزارها و زبان هاي برنامه نويسي مورد نياز براي آن حوزه را ياد بگيريد.

آموزش شروع برنامه نويسي بصورت اصولي?

براي شروع برنامه نويسي بهتر است ابتدا مباني برنامه نويسي را بدون فکر کردن به زبان هاي برنامه نويسي شروع کنيد و سخت کار کنيد مباحثي که در زير ليست کرده ام به شدت مهم است و حتما بايد آنها را قبل از اينکه به يک زبان برنامه نويسي خاص مسلط شويد ياد بگيريد :

• الگوريتم و الگوريتم نويسي

• فلوچارت

• توانايي حل مسائل برنامه نويسي

• سيستم عامل ها و نحوه ي کار کردن آنها

مواردي هم که در زير ليست کرده ام اختياري هستند که به قدرت شما در برنامه نويسي کمک بسيار زيادي ميکنند و بهتر است ياد بگيريد :

• طراحي الگوريتم ها

• ساختمان داده ها

• مدارات منطقي

• زبان ماشين و نحوه ي کار کردن آن و .

پس اين تصور باطل را کاملا از ذهن خود بيرون کنيد که براي شروع برنامه نويسي بايد مشخص کنيد در آينده ميخواهيد چه کاره شويد :)))

براي شروع برنامه نويسي چه زبان برنامه نويسي را انتخاب کنم ؟‌

اگر اين سوال از من پرسيده بشه هميشه پاسخم يک کلمه است : سي پلاس پلاس و تمام !

شايد شما طرفدار زبان پايتون باشيد يا زبان سي شارپ و . و از پاسخ قطعي من ناراحت شويد ولي باور کنيد آنهايي که بزرگترين برنامه نويس ها شده اند و بزرگترين کارهاي حرفه اي را توانسته اند به انجام برسانند با يکي از زبان هاي سي يا سي پلاس پلاس شروع کرده اند و در ابتدا بصورت حرفه اي با اين زبان ها کار کرده اند.

کشور ايران از اين نظر خيلي اميدوار کننده است چون من شنيدم در دانشگاه اولين زبان براي شروع برنامه نويسي زبان سي پلاس پلااس را تدريس ميکنند که خيلي عاليه !

در اکثر آموزش هاي يوتيوب و . هم اگر نگاه کنيد زبان سي پلاس پلاس بعنوان زبان اصلي براي شروع برنامه نويسي در نظر گرفته ميشه و من شنيدم در رشته هاي کامپيوتر در دانشگاه هاي مطرح جهاني مثل هاروارد و . اولين زبان سي پلاس پلاس را تدريس ميکنند.

بهترين زبان براي شروع برنامه نويسي?

اولين زبان براي شروع برنامه نويسي

دليل انتخاب من هم اينها بودند که نميتوانيد همه ي اين ها را در هيچ زباني بجز سي يا سي پلاس پلاس پيدا کنيد البته قديم با پاسکال هم شروع ميکردند ولي اين زبان يک زبان منسوخ شده است :‌

• درک بهتر اصول برنامه نويسي در c++

• سينتکس همگاني که در اکثر زبان هاي برنامه نويسي يکسان است و باعث ميشود يادگيري ديگر زبان ها در آينده بسيار راحت تر شود.

• زبان قدرتمند که اکثر نرم افزارهاي قوي با آن نوشته شده است

• يک زبان کراس پلتفرم که همه جا قابل استفادست

• و .

من يکي از دوره هايي که به زبان فارسي توليد شده و شخصا بهش علاقه مند شدم دوره ي آموزش دوازده قدم شروع برنامه نويسي بود که بسيار عالي بود و پيشنهاد ميکنم براي شروع برنامه نويسي حتما ببينيد.

دوره ي 12 قدم شروع برنامه نويسي هم با زبان سي پلاس پلاس هست البته اين دوره فقط زبان رو آموزش نميدهد توش الگوريتم فلوچارت و مباني و خيلي چيزهايي که براي شروع برنامه نويسي نياز هست آموزش داده شده و از نظر کيفيت آموزشي هم بي نظير هست. اين دوره توسط استاد سام نيکزاد آموزش داده ميشود که خيلي خوب بود.

از لينک زير ميتوانيد اين دوره را تهيه کنيد : دوره ي آموزش شروع برنامه نويسي با دوره ي 12 قدم

دوره ي آموزش خوب براي شروع برنامه نويسي?

خب بعد از اينکه زبان برنامه نويسي مناسب براي شروع برنامه نويسي و اموزش مناسب هم معرفي کردم وقت شروع کردن هست اگر به برنامه نويسي علاقه داريد بهتر است نبايد دست دست کنيد و فقط شروع کنيد و در هر موقعيت و زماني که هستيد منتظر يک موقعيت يا زمان جديدي نباشيد .

راز موفقيت در شروع برنامه نويسي چيست

بهتر است در نظر داشته باشيد که يادگيري برنامه نويسي فرآيندي زمان بر هست و بهتر است زمان بگذاريد البته اينطور هم نباشد که اين تصور به هدر رفتن زمان شما منجر شود.

مراقب باشيد از هيچ طرف پشت بام زمين نخوريد اگر احساس کنيد زمان بايد بزاريد تا اين فاکتور مهم شما را برنامه نويس کند سخت در اشتباهيد و از اين طرف اگر فکر کنيد يک شبه ميتوانيد کدنويس فوق العاده اي شويد باز هم سخت در اشتباهيد

بايد تعادل را حفظ کنيد .

وقتي ميشه گفت يک نفر در شش ماه يک برنامه نويس حرفه اي ميشود شوخي يا طنز نيست من شخصي را در شرکت خودمان ميشناسم که در دو هفته يک زبان کامل را ياد گرفت و هيچ تجربه اي هم از قبل نداشت و در طي يک ماه بعدي هم يک پروژه ي خوبي را پياده سازي کرد

انسان ها با هم تفاوت دارند و از نظر هوش و ذهن برنامه نويسي نيز يکسان نيستند پس نميتوان يک تايم مشخصي براي برنامه نويس شدن تعيين کرد.

شروع برنامه نويسي زماني ادامه دار خواهد بود که شما کاملا به اين مسئله عادت کنيد که در برنامه نويسي هميشه بايد در حال يادگيري مباحث جديدي باشيد تا بتوانيد با تغييرات پيشرفت کنيد و موفق شويد.

در غير اين صورت بعد از مدتي ممکن است دانش برنامه نويسي شما زنگ بزند و به درد نخورد .

?

چطور برنامه نويس اندرويد شدم

شروع برنامه نويسي براي افراد تازه کار

برنامه ,نويسي ,زبان ,کنيد ,ي ,يک ,برنامه نويسي ,شروع برنامه ,برنامه نويس ,براي شروع ,سي پلاس ,شروع برنامه نويسي ,زبان برنامه نويسي ,برنامه نويسي علاقه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

egeffodda rangynkamanr عشق است اربعین درکربلا بورس آموز bndsun اشک من mojekavirv robah Lisa net2020